W dniu 27 maja 2026 roku studenci Koła Naukowego Bezpieczeństwa uczestniczyli w organizowanym przez Instytut Pedagogiki oraz Studenckie Koło Naukowe Wychowania Przedszkolnego festiwalu nauki dla przedszkolaków. Głównym celem udziału studentów w tym wydarzeniu było szerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej edukacji dla bezpieczeństwa wśród najmłodszych, kształtowanie właściwych nawyków w sytuacjach zagrożenia oraz przygotowanie dzieci do nadchodzącego okresu letniego wypoczynku.
Studenci Koła Naukowego Bezpieczeństwa, pracując pod merytoryczną i organizacyjną opieką dr Agnieszki Araucz-Boruc oraz dr. Sławomira Mroczka, przygotowali dla przedszkolaków ciekawe warsztaty i pokazy z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.
Studenci w przystępny i dostosowany do wieku dzieci sposób przybliżyli zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas zbliżających się wakacji. Przedszkolaki dowiedziały się m.in.:
• Jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w lesie oraz na górskich szlakach?
• Jak chronić się przed słońcem i upałami?
• Jak reagować w kontakcie z osobami nieznajomymi?
• Pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa?
Studenci w formie zabawy zapoznali dzieci z podstawami pierwszej pomocy. Miały one okazję zobaczyć, jak wygląda prawidłowa pozycja boczna bezpieczna, przećwiczyć na fantomach podstawowe uciśnięcia klatki piersiowej, dowiedzieć się, jak prawidłowo wezwać pomoc i co powiedzieć dyspozytorowi medycznemu.
Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem oraz entuzjazmem ze strony dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych grach i symulacjach. Dla studentów Koła Naukowego Bezpieczeństwa była to doskonała okazja do rozwinięcia umiejętności dydaktycznych, interpersonalnych oraz popularyzacji wiedzy akademickiej w praktyce.













