INSTITUTE OF SECURITY STUDIES

Siedlce University of Natural Sciences and Humanities

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na X Ogólnopolską Konferencję Naukową organizowaną przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach z cyklu „Bezpieczeństwo informacyjne” na temat: „Ochrona informacji niejawnych w czasie pokoju i konfliktów zbrojnych”. Współorganizatorami Konferencji są: Ośrodek Badań Bezpieczeństwa Informacyjnego Uniwersytetu w Siedlcach, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie, Akademia Nauk Stosowanych WSGE im. A. De Gasperi w Józefowie, Wydział Nauk Społecznych Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie, Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej, Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Instytut Nauk Społecznych Akademii Katolickiej w Warszawie, Instytut Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, Instytut Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Katedra Polityki Bezpieczeństwa Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, Pedagogium – Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie, Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Polskie Towarzystwo Nauk o Bezpieczeństwie, Polskie Towarzystwo Cyfrowe.
Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Zbigniew MUSZYŃSKI
– dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Planowane rozważania, analizy oraz dyskusje będą koncentrować sie wokół następujących obszarów problemowych:
- aktualne i potencjalne zagrożenia dla informacji niejawnych;
- przesłanki generujące konieczność tworzenia nowych rozwiązań w zakresie ochrony informacji niejawnych;
- prawne, instytucjonalno-organizacyjne i techniczne uwarunkowania skutecznej ochrony tajemnic informacyjnych w okresie pokoju i zagrożenia wojennego;
- zagrożenia dotyczące informacji chronionych klauzulami niejawności i poufności w warunkach intensywnej penetracji wywiadowczej;
- kontrwywiadowcze aspekty ochrony informacji niejawnych;
- międzysojuszniczy transfer informacji niejawnych w sytuacjach zagrożeń wojennych.
Jesteśmy przekonani, że podejmowana w czasie konferencji problematyka, stanowić będzie nie tylko źródło poznania, ale przyczyni sie także do refleksji i wypracowania rekomendacji pozwalających na doskonalenie rozwiązań w zakresie ochrony informacji niejawnych stanowiącej istotny składnik informacyjnego wymiaru bezpieczeństwa.
Konferencja odbędzie się w dniu 29 maja 2025 r. i będzie realizowana w trybie stacjonarnym w siedzibie Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Ostrobramska 109, 04-041 Warszawa.
Opłatę konferencyjną w wysokości 400,00 zł należy przelać na konto:
03 2490 0005 0000 4530 4413 9005
(Akademia Katolicka w Warszawie – Collegium Bobolanum, ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa)
z dopiskiem
Imię i Nazwisko – Konferencja ,,Bezpieczeństwo informacyjne”.
Teksty zgłoszone do publikacji po dokonaniu ich oceny i przyjęciu przez Komitet Naukowy zostaną umieszczone w monografii naukowej, która zostanie wydana przez punktowane wydawnictwo naukowe w trzecim kwartale 2025 r. Organizatorzy zapewniają także zarekomendowanie pozytywnie zrecenzowanych referatów do publikacji w formie artykułów naukowych w czasopismach „De Securitate et Defensione. O Bezpieczeństwie i Obronności”, „Doctrina. Studia społeczno-polityczne”, ,,Security and Defence Quarterly” oraz ,,Studia Bobolanum” znajdujących się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Osoby zainteresowane opublikowaniem swoich tekstów proszone są o kontakt najpóźniej do dnia 23 maja 2025 r. z wiceprzewodniczącą Komitetu Organizacyjnego dr Darią Krzewniak drogą mailową: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub telefoniczną: 513 647 173.
Teksty przygotowane zgodnie z wymogami i wzorami, które zostaną przekazane zainteresowanym, należy przesłać na powyższy adres najpóźniej do dnia 30 czerwca 2025 r.

 

Zaproszenie doc.

Szanowni Państwo,
Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu w Siedlcach, Dziekan Baltic Defence College w Tartu (Estonia) wraz z Komitetem Organizacyjnym zapraszają Państwa do BEZPŁATNEGO udziału w II. Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Power & Security” („Siła i Bezpieczeństwo”), która odbędzie się w dniach 20-21 marca 2025 r. (czwartek-piątek) w formule ON-LINE.
Tematem przewodnim konferencji są „OŚRODKI SIŁY W ŚRODOWISKU BEZPIECZEŃSTWA MIĘDZYNARODOWEGO” a zakres problemowy wieloaspektowy.
Szczegółowe informacje oraz rejestracja znajdują się na stronie konferencji: https://powerandsecurity.uws.edu.pl/.
Serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,
Dr Renata Tarasiuk,
Sekretarz Konferencji

Szanowni Państwo,

 

mam zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XIII Ogólnopolskich Warsztatach Metodologiczno-Dydaktycznych w Naukach o Bezpieczeństwie, które odbędą się w dniach 24–25 kwietnia 2025 r. w Siedlcach. Tegoroczna edycja Warsztatów odbywa się pod hasłem: „Bezpieczeństwo podmiotów w warunkach transformacji cyfrowej”.

 

Celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń, wiedzy oraz dobrych praktyk w zakresie wyzwań i zagrożeń związanych z dynamiczną cyfryzacją. Warsztaty stanowią okazję do pogłębienia wiedzy na temat bezpieczeństwa podmiotów w dobie transformacji cyfrowej, zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym, z uwzględnieniem perspektywy metodologicznej oraz dydaktycznej.

Wierzymy, że Państwa udział przyczyni się do wzbogacenia dyskusji i poszerzenia perspektyw badawczych.

 

Termin przesyłania zgłoszeń: do 31 marca 2025 r.

 

Formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdSMkMi78feTkaBGimBy5cTcsAOFcQjF1Xb95IkTcbF3M1XRQ/viewform?usp=dialog

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

- dr Maryla Fałdowska – tel. 692 816 482;

- dr Sylwia Zakrzewska – tel. 784 415 532;

- e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

Liczymy na Państwa obecność oraz aktywne uczestnictwo.

 

Z poważaniem,

 

Daria Krzewniak

Z-ca Przewodniczącego

Komitetu organizacyjnego

 

Zaproszenie pdf

_1200x1200.jpg

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa - INTERDYSCYPLINARNE ASPEKTY LOGISTYKI PERSPEKTYWA TEORETYCZNO-METODOLOGICZNA

SIEDLCE, 18 czerwca 2024 r.

Celem Konferencji jest przedstawienie wyników badań różnych dyscyplin nauk społecznych oraz interdyscyplinarna debata nad aspektami logistyki, jak również prezentacja obecnego stanu i perspektyw badań w różnym ujęciu teoretyczno-metodologicznym.

Jeden z obszarów tematycznych to: Aspekty bezpieczeństwa w logistyce

  • Militarno-wojenne aspekty logistyki.
  • Logistyczne aspekty systemu bezpieczeństwa państwa.
  • Transportowe aspekty bezpieczeństwa w logistyce.
  • Infrastrukturalne aspekty bezpieczeństwa logistycznego.
  • Logistyka globalnych łańcuchów dostaw a bezpieczeństwo państwa.
  • Bezpieczeństwo energetyczne państwa w tym m.in. bezpieczeństwo gospodarki morskiej.
  • Logistyczne aspekty bezpieczeństwa żywnościowego.
  • Logistyczne aspekty zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.
  • Teleinformatyczne aspekty bezpieczeństwa w logistyce.
  • Aspekt innowacji w bezpieczeństwie logistycznym,
  • inne.

Link do informacji o konferencji: https://inzj.uws.edu.pl/670-i-ogolnopolska-konferencja-naukowa-interdyscyplinarne-aspekty-logistyki-2