Jednostka prowdząca
Wydział Humanistyczny
Instytut Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa
ul. Żytnia 39
08-110 Siedlce
Czas trwania studiów
Dwa semestry
Kierownik studiów
dr Wiesław Czeluściński
Studia adresowane są w szczególności do:
Studia kierowane są do absolwentów studiów wyższych, zwłaszcza kierunków: bezpieczeństwo narodowe, prawo oraz wszystkich osób chcących podnieść swoje kwalifikacje.
Studia posiadają charakter teoretyczno-praktyczny i mają na celu przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu detektywa oraz pracownika ochrony osób i mienia.
Cel studiów
Zdobycie przez słuchaczy wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie:
1. Wykonywania zawodu detektywa
2. Prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wykonywania usług detektywistycznych
3. Wykonywania zawodu pracownika ochrony osób i mienia
4. Prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wykonywania usług w zakresie ochrony osób i mienia.
Absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności w zakresie czynności detektywistycznych oraz taktyki i techniki pozyskiwania informacji, organizowania i realizacji ochrony fizycznej osób i ochrony mienia, obszarów, obiektów i urządzeń podlegających takiemu obowiązkowi oraz ochrony wartości pieniężnych oraz organizowania i zabezpieczania imprez masowych.
Kadra naukowa
Kadrę naukową na studiach podyplomowych stanowią wysokiej klasy specjaliści posiadający teoretyczne i praktyczne przygotowanie zawodowe do realizacji zadań z zakresu detektywistyki oraz ochrony osób i mienia, prawa, psychologii, kryminologii, kryminalistyki, technik informacyjnych oraz ochrony danych osobowych i informacji niejawnych. Wspomagani oni będą przez długoletnich pracowników służb posiadających wiedzę praktyczną i doświadczenie związane z wykonywanym zawodem, oraz uprawnienia instruktorskie w zakresie strzelectwa.
Zasady rekrutacji
Słuchaczami studiów mogą zostać osoby posiadające dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.
Kandydaci rejestrują się na studia w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK), a następnie składają wymagane dokumenty:
- podpisany przez kandydata formularz zgłoszenia na studia (wydruk z programu IRK),
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
- kserokopia dowodu osobistego.
Przyjęcie na studia następuje na podstawie złożonych przez kandydata dokumentów. Decyzję o przyjęciu albo nieprzyjęciu na studia podejmuje Kierownik Studiów Podyplomowych. Decyzje o przyjęciu albo nieprzyjęciu doręcza się kandydatowi w formie pisemnej na adres wskazany do korespondencji.
Termin składania dokumentów: do 28 września 2018 r.
Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2018 r.