Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na X Ogólnopolską Konferencję Naukową organizowaną przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach z cyklu „Bezpieczeństwo informacyjne” na temat: „Ochrona informacji niejawnych w czasie pokoju i konfliktów zbrojnych”. Współorganizatorami Konferencji są: Ośrodek Badań Bezpieczeństwa Informacyjnego Uniwersytetu w Siedlcach, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie, Akademia Nauk Stosowanych WSGE im. A. De Gasperi w Józefowie, Wydział Nauk Społecznych Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie, Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej, Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Instytut Nauk Społecznych Akademii Katolickiej w Warszawie, Instytut Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Bezpieczeństwa i Socjologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, Instytut Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Katedra Polityki Bezpieczeństwa Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, Pedagogium – Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie, Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Polskie Towarzystwo Nauk o Bezpieczeństwie, Polskie Towarzystwo Cyfrowe.
Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Zbigniew MUSZYŃSKI
– dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Planowane rozważania, analizy oraz dyskusje będą koncentrować sie wokół następujących obszarów problemowych:
- aktualne i potencjalne zagrożenia dla informacji niejawnych;
- przesłanki generujące konieczność tworzenia nowych rozwiązań w zakresie ochrony informacji niejawnych;
- prawne, instytucjonalno-organizacyjne i techniczne uwarunkowania skutecznej ochrony tajemnic informacyjnych w okresie pokoju i zagrożenia wojennego;
- zagrożenia dotyczące informacji chronionych klauzulami niejawności i poufności w warunkach intensywnej penetracji wywiadowczej;
- kontrwywiadowcze aspekty ochrony informacji niejawnych;
- międzysojuszniczy transfer informacji niejawnych w sytuacjach zagrożeń wojennych.
Jesteśmy przekonani, że podejmowana w czasie konferencji problematyka, stanowić będzie nie tylko źródło poznania, ale przyczyni sie także do refleksji i wypracowania rekomendacji pozwalających na doskonalenie rozwiązań w zakresie ochrony informacji niejawnych stanowiącej istotny składnik informacyjnego wymiaru bezpieczeństwa.
Konferencja odbędzie się w dniu 29 maja 2025 r. i będzie realizowana w trybie stacjonarnym w siedzibie Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Ostrobramska 109, 04-041 Warszawa.
Opłatę konferencyjną w wysokości 400,00 zł należy przelać na konto:
03 2490 0005 0000 4530 4413 9005
(Akademia Katolicka w Warszawie – Collegium Bobolanum, ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa)
z dopiskiem
Imię i Nazwisko – Konferencja ,,Bezpieczeństwo informacyjne”.
Teksty zgłoszone do publikacji po dokonaniu ich oceny i przyjęciu przez Komitet Naukowy zostaną umieszczone w monografii naukowej, która zostanie wydana przez punktowane wydawnictwo naukowe w trzecim kwartale 2025 r. Organizatorzy zapewniają także zarekomendowanie pozytywnie zrecenzowanych referatów do publikacji w formie artykułów naukowych w czasopismach „De Securitate et Defensione. O Bezpieczeństwie i Obronności”, „Doctrina. Studia społeczno-polityczne”, ,,Security and Defence Quarterly” oraz ,,Studia Bobolanum” znajdujących się na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Osoby zainteresowane opublikowaniem swoich tekstów proszone są o kontakt najpóźniej do dnia 23 maja 2025 r. z wiceprzewodniczącą Komitetu Organizacyjnego dr Darią Krzewniak drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną: 513 647 173.
Teksty przygotowane zgodnie z wymogami i wzorami, które zostaną przekazane zainteresowanym, należy przesłać na powyższy adres najpóźniej do dnia 30 czerwca 2025 r.