Nasze siatkarki po zaciętej rywalizacji zajęły 6. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Kobiet. Serdecznie gratulujemy i zyczymy kolejnych sportowych sukcesów!
Zdjęcia: Facebook Centrum Sportu i Reakreacji UwS
29 kwietnia br. odbył się ostatni blok Wykładów Otwartych Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie UwS w tym roku akademickim! To był niezwykły finał pełen wiedzy, refleksji i inspiracji! 🌟
W programie znalazły się trzy wystąpienia:
dr Joanna WAŻNIEWSKA - „Zasada trójpodziału władzy w Polsce w kontekście bezpieczeństwa”
dr hab. Krzysztof DRABIK, prof. uczelni - „Człowiek bezpieczny – dawniej i dzisiaj”
prof. dr hab. Maciej MARSZAŁEK - „Dokąd zmierza świat? Wybrane aspekty bezpieczeństwa międzynarodowego”
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach (ZSP 5 Budowlanka Siedlce) wraz z opiekunami oraz studenci Uniwersytet w Siedlcach.
Serdecznie dziękujemy naszym prelegentom za przekazaną wiedzę oraz wszystkim uczestnikom za obecność i aktywność! Wasze zaangażowanie tworzy przestrzeń do budowania świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Do zobaczenia w kolejnym roku akademickim!
9 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach odbyło się szkolenie poświęcone zagrożeniom mogącym wystąpić na terenie uczelni oraz zasadom postępowania w sytuacjach kryzysowych.
W wydarzeniu uczestniczyli studenci oraz pracownicy Uniwersytetu. Celem spotkania było podniesienie świadomości w zakresie reagowania na potencjalne zagrożenia oraz zapoznanie uczestników z obowiązującymi procedurami ewakuacyjnymi. Szczegółowo omówiono również zapisy Zarządzenia nr 20/2025 Rektora Uniwersytetu, które określa działania podejmowane w przypadku uzyskania informacji o podłożeniu lub znalezieniu urządzenia wybuchowego na terenie Uczelni.
Szkolenie poprowadzili:
dr Łukasz Świerczewski – były Zastępca Naczelnika Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji,
dr hab. Paweł Szmitkowski, prof. uczelni – Dyrektor Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Siedlcach.
Serdecznie dziękujemy prelegentom za przekazanie specjalistycznej wiedzy oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu.
9 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach odbyła się debata pt. „Płynna rzeczywistość w społeczeństwie ryzyka a bezpieczeństwo (Czy idee są jak Zombie – martwe i żywe zarazem?)”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne Oddział w Siedlcach oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie UwS.
Wprowadzenie do dyskusji wygłosił dr hab. prof. ucz. Krzysztof Drabik, który przedstawił kontekst filozoficzny i społeczny współczesnych wyzwań związanych z bezpieczeństwem, zmiennością rzeczywistości oraz znaczeniem idei we współczesnym świecie.
Spotkanie było okazją do refleksji nad tym, jak w świecie dynamicznych przemian kształtują się nasze poczucie stabilizacji, przynależności i tożsamości. W debacie uczestniczyli studenci, pracownicy uczelni oraz osoby zainteresowane tematyką filozofii i nauk o bezpieczeństwie.
Dziękujemy wszystkim za udział i inspirującą wymianę myśli.