1 marca rozpocznie się rekrutacja na wyjazdy studentów i doktorantów w ramach programu ERASMUS+
Ruszyła rekrutacja na wyjazdy zagraniczne pracowników w ramach programu ERASMUS+.
W dniach 9.12.2024 r. i 16.12.2024 r studenci kryminologii i bezpieczeństwa narodowego oraz członkowie Kół Naukowych tych kierunków odbyli zajęcia warsztatowe w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Studenci uczestniczyli w wykładzie poświęconym roli i zadaniom Żandarmerii Wojskowej w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz poznali praktyczne aspekty działań podejmowanych przez tą służbę.
Zapraszamy na debatę filozoficzną w ramach spotkań Polskiego Towarzystwa Filozoficznego dotyczącą radykalnej tezy "Końca człowieka (.?!)" Wprowadzenie do dyskusji wygłosi dr hab. prof. ucz. Cezary Kalita
Kiedy: 15 stycznia 2024 (środa), godz. 16:00
Gdzie: Wydział Nauk Społecznych (ul. Żytnia 39), sala 1.10
Info: Debata będzie próbą odpowiedzi na pytania dotyczące tezy o „końca człowieka”, a w szerszym kontekście „końcu ludzkości”. Problem nakreślił Francis Fukujama, lecz jego teza o „końcu człowieka” nie jest dzisiaj nawet radykalna. Dlatego można pójść dalej i rozważyć konsekwencje płynące z różnych eksperymentów, np. wizję Nicka Bostroma (czy istnieje czarne kule wynalazczości spowodując zagładę ludzkości – „banalny terroryzm”; „maszynę spinaczy” i źle dobrany cel ludzkości; jesteśmy tylko symulacją), Henry’ego Gee (ludzkość wyginie za 10 tysięcy lat), Johna B. Calhouna („mysi raj” – ostatnia mysz wymarła po 1588 dniu od stworzenia izolowanej społeczności), AI („przewrotna realizacja” sztucznej inteligencji, która uwolni nas od wątpliwości i lęków likwidując naszą świadomość), itd.