4 grudnia 2024 r. prof. dr hab Andrzej Glen uczestniczył w naradzie szkoleniowo-metodycznej żołnierzy i pracowników Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej i Szkoły Podoficerskiej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, podczas której wygłosił referat nt. Bezpieczeństwo wewnętrzne w kontekście zagrożenia konfliktem globalnym. Logika pytań i odpowiedzi w poznaniu bezpieczeństwa wewnętrznego.
5 grudnia br. odbył się kolejny cykl Wykładów Otwartych Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie UwS! W wykładach wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili się i wzięli udział w całym bloku wykładów lub pojedynczym wykładzie! Chcielibyśmy także wyrazić głęboką wdzięczność naszym znakomitym prelegentkom, dr Darii Krzewniak oraz dr Marlenie Drygiel-Bielińskiej za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wspólnie stworzyliśmy atmosferę pełną pasji naukowej. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zainspirowało Was do dalszego pogłębiania wiedzy oraz angażowania się w fascynujące wykłady i debaty. Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw naukowych!
W dniach 28 listopada – 1 grudnia 2024 r. Wydawnictwo Naukowe UwS uczestniczyło w XXXII Targach Książki Historycznej w Warszawie! W klimatycznych Arkadach Kubickiego zaprezentowano najnowsze publikacje naukowe oraz bestsellerowe tytuły, reprezentując dorobek naukowy Uniwersytetu w Siedlcach. Na stoisku UwS zaprezentowali się autorzy najnowszych publikacji oraz bestsellerów: prof. Mirosław Minkina, dr hab. Malina Kaszuba, porf. uczelni i dr Marta Sara Stempień. Targi były doskonałą okazją do promocji publikacji naukowych i nawiązania kontaktów z pasjonatami literatury.
Koło Naukowe Kryminologii i Kryminalistyki UwS zaprasza wszystkich studentów Uniwersytet w Siedlcach do udziału w konkursie!!
Do konkursu każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 pracę spośród:
1) Obraz: minimalny rozmiar 54x42 cm, technika dowolna (np. olej, akryl, akwarela);
2) Plakat: w formacie minimum A3 (297x420 mm) - dowolna technika graficzna;
3) Grafika cyfrowa: rozdzielczość minimum 300 dpi, format pliku jpeg, .png lub .pdf;
4) Fotografia: minimum 3000x4000 px, plik w formacie jpeg lub .tiff.
Praca powinna być podpisana jedynie pseudonimem autora.
Dane autora należy podać w formularzu (załącznik nr 2). Zgłoszenie na konkurs odbywa się drogą tradycyjną poprzez dostarczenie pracy do Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie - pok. 2.34 (dotyczy obrazu i plakatu) lub drogą elektroniczną (dotyczy grafiki i zdjęcia) w postaci jednego e-maila.
Każde zgłoszenie powinno zawierać:
1) Załącznik nr 1 — praca podpisana tylko pseudonimem;
2) Załącznik nr 2 — formularz zgłoszeniowy wypełniony drukowanymi literami;
3) Załącznik nr 3 — klauzula o przetwarzaniu danych osobowych wraz ze zgodą na udział
w Konkursie.
Prace wymagające przesłania drogą elektroniczną należy przesłać w jednej wiadomości ze wszystkimi załącznikami na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin przyjmowania prac upływa: 7 stycznia 2025 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 15 stycznia 2025r.
Wszelkie pytania związane z konkursem można kierować do nas na messenger oraz poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.