INSTYTUT NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Uniwersytet w Siedlcach

LW7A3072.JPGW dniach 16-17 maja 2024 r. w Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Bezpieczeństwo informacyjne, której organizatorem był Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu w Siedlcach. Problematyka konferencji skupiona była wokół informacji niejawnych i prawnie chronionych w systemie bezpieczeństwa informacyjnego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Pana Jacka Siewiery – Sekretarza Stanu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Konferencja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Doskonała Nauka II”, moduł: „Wsparcie konferencji naukowych” (nr umowy: KONF/SP/0182/2023/01 z dnia 29.06.2023 r.).

Security ForumProf. Andrzej Glen i studentka kryminologii Małgorzata Kulawska reprezentowali nasz Instytut podczas jubileuszowego XX SECURITY FORUM KRAKÓW, które odbyło się w dniach 16–17 maja 2024. Podczas dwóch dni Konferencji, XX Security Forum było miejscem, gdzie eksperci i praktycy mogli dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem na temat współczesnych wyzwań bezpieczeństwa. 

Tematyka wydarzenia koncentrowała się na bezpieczeństwie rozpatrywanym z punktu widzenia indywidualnego podmiotu bezpieczeństwa, instytucji oraz innych zbiorowych podmiotów bezpieczeństwa. Konferencja miała charakter międzynarodowy. Wzięli w niej udział przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Iranu, Włoch, Hiszpanii oraz Ukrainy.

Piknik_UwS.jpgZapraszamy na niesamowity Jubileuszowy Piknik Naukowy z Uniwersytetem w Siedlcach! Piknik rozpocznie się od wyjątkowego występu Akademickiego Chóru Vocalis pod kierunkiem Agnieszki Komorowskiej, w towarzystwie dzieci z Przedszkola Muzycznego Nutka.

Na najmłodszych uczestników czeka wiele atrakcji, takich jak malowanie twarzy, tatuaże czy animacje balonowe. Ale to nie wszystko! Czekają na Was również fascynujące międzynarodowe warsztaty sportowe, prezentacje przyrodnicze, gry terenowe, wystawa broni i umundurowania z elementami rekonstrukcji historycznej. 
Nie zabraknie również zajęć z pierwszej pomocy, profilaktyki zdrowotnej i wielu innych! Dla miłośników zwierząt przygotowaliśmy porady behawioralne, hobby horse oraz ścieżkę sensoryczną. 
Zachęcamy również do odwiedzenia mobilnego studia kosmetologicznego, które będzie dostępne dla uczestników Pikniku. 
Dołączcie do naszej akademickiej społeczności na wyjątkowym Pikniku Naukowym UwS, gdzie nauka spotyka się z zabawą i staje się przyjemnością! 

Wyjazd terenowy 20247 maja 2024 roku w Wólce Proszewskiej odbyły się zajęcia plenerowe dla studentów kierunku kryminologia, bezpieczeństwa narodowego i bezpieczeństwa informacyjnego z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie UwS.
Zajęcia te, łączące teorię z praktyką, skupiły się na pracy z psami służbowymi wykorzystywanymi do poszukiwania osób. W ramach spotkania studenci mieli okazję do uczestnictwa w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, które umożliwiły im pogłębienie wiedzy i umiejętności w realiach pracy terenowej. Była to doskonała okazja do nauki w bezpośrednim kontakcie z naturą oraz do zrozumienia praktycznych aspektów wykorzystania psów w pracy poszukiwawczo- dochodzeniowej.
Dzięki współpracy ze Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Dochodzeniową (SGPD), uczestnikom szkolenia przekazana została wiedza na temat identyfikacji zapachów, a także o specyfice pracy psów w różnych warunkach atmosferycznych i terenowych. Omówiono wyzwania i trudności związane z wykorzystaniem psów w akcjach poszukiwawczych i podkreślono korzyści płynące z ich pracy, w tym skuteczność w wykrywaniu narkotykówa.

09.05.2024.jpgRozmowa o bezpieczeństwie Polski i NATO we współczesnym środowisku (nie-)bezpieczeństwa z dr. Damianem Jarnickim pt. "Potrzeba nam właściwej percepcji" w tygodniku regionalnym "Echo Katolickie" - nr 19(1498) 9-15 maja 2024 r. (str.18). 

Dostęp online: https://echokatolickie.pl/potrzeba-nam-wlasciwej-percepcji/ i w wersji drukowanej tygodnika

Podkategorie