Instytut Nauk o Bezpieczeństwie mieści w budynku Wydziału Nauk Społecznych obok Biblioteki Głównej.

Budynek Wydziału Nauk Społecznych

Tu mieści się Instytut Nauk o Bezpieczeństwie.

Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Stanisław Topolewski, profesor uczelni

Zastępcą Dyrektora Instytutu jest dr Agnieszka Araucz – Boruc

Sekretariat Instytutu mieści się w pokoju 2.40.

Sekretariat Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie
Tu mieści się Sekretariat Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie.

Budynek wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Instytut Nauk o Bezpieczeństwie prowadzi sześć kierunków studiów:

• bezpieczeństwo informacyjne,
  • bezpieczeństwo narodowe,
  • bezpieczeństwo międzynarodowe,
  • bezpieczeństwo wewnętrzne,
  • kryminologia oraz studia na kierunku
  • National security w języku angielskim.

Są to studia pierwszego i drugiego stopnia.

Na kierunkach tych można wybrać fakultety, które przygotowują studentów do przyszłej pracy zawodowej.

Nauka na prowadzonych kierunkach studiów pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w służbach mundurowych, administracji publicznej oraz w innych organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym.

Zdobyta wiedza i umiejętności obejmują:

• istotę bezpieczeństwa wewnętrznego, narodowego i międzynarodowego,
  • zadania, kompetencje, budowę struktur i zasady współpracy instytucji utrzymujących bezpieczeństwo i porządek publiczny,
  • umiejętności w zakresie terenoznawstwa, sztuk samoobrony oraz użycia broni palnej.

Absolwenci kierunków studiów prowadzonych w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie umieją samodoskonalić się i wykonywać pracę naukowo-badawczą.

W Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie działają następujące zespoły badawcze:

• Zespół Badań Teoretycznych i Praktycznych Wymiarów Bezpieczeństwa w XX i XXI wieku, Zespół Badań Problemów Bezpieczeństwa Narodowego,
  • Zespół Badań Strategicznych Wymiarów Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Studium teoretyczno-empiryczne,
  • Zespól Badań Podstaw Poznawczych i Kultury Bezpieczeństwa,
  • Zespół Badań Współczesnych Wojen, Konfliktów Zbrojnych, Kryzysów i Sporów,
  • Zespół Badań Wymagań i Potrzeb Edukacji dla Bezpieczeństwa,
  • Zespół Badań Problematyki Przestępczości i Zjawisk Patologii Społecznej.

Instytut Nauk o Bezpieczeństwie mieści się na terenie nowoczesnego budynku Wydziału Nauk Społecznych, w bezpośrednim sąsiedztwie Biblioteki Głównej. Budynek wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt i jest w pełni przystosowany do prowadzenia zajęć dydaktycznych w sposób odpowiadający najwyższym standardom nauczania oraz potrzebom osób z niepełnosprawnościami.