W dniu 20 listopada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa pt.: „Bezpieczeństwo zdrowotne w gabinetach kosmetycznych i tatuażu”

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik ora JM Rektor Uniwersytetu w Siedlcach Profesor dr hab. Mirosław Minkina.

Organizatorami Konferencji są: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach, Uniwersytet w Siedlcach, Wydział Nauk Społecznych UwS, Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UwS, Centrum Inkluzji Społecznej,Transdyscyplinarne Centrum Badania Problemów Bezpieczeństwa im. prof. K. Bogdańskiego.

Zagadnienia prezentowane podczas Konferencji pozwolą uzyskać odpowiedzi na często zadawane pytania:

Jakie zasady BHP powinny być przestrzegane w gabinecie kosmetycznym?

Jak powinna przebiegać dezynfekcja i sterylizacja?

Jakie są wymogi Sanepidu dotyczące salonu kosmetycznego?

Co sprawdza Sanepid podczas kontroli w salonie kosmetycznym?

Jakie czynniki niebezpieczne mogą wystąpić w gabinecie kosmetycznym?

Jakie są opinie na temat tatuowania ciała?

Co wiemy na temat bezpieczeństwa chemicznego w salonach kosmetologicznych i  tatuażu?

Program Konferencji

Sponsorzy Konferencji:

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Siedlcach

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Agro-Top” Sp. z o.o.

Pest Control Kuba Rychłowski

F.H.U. METRO Kosowski Grzegorz