zdjecie grupowe2 września w Pałacu Ogińskich odbyło się uroczyste wręczenie mianowań prorektorom i dziekanom wydziałów na kadencję 2024-2028. Większość z nich rozpoczęła pełnienie swoich funkcji z dniem odebrania powołań. Pisma z nominacjami przekazał nowo powołanym władzom rektor UwS prof. Mirosław Minkina.

Kolegium Rektorskie w kadencji 2024–2028 tworzą Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz troje Prorektorów: dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, profesor uczelni - Prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Marek Gugała - Prorektor ds. studiów, dr hab. Malina Kaszuba, profesor uczelni - Prorektor ds. innowacji i współpracy.

Na czele Wydziałów w nowej kadencji będą stać:

Wydział Nauk Humanistycznych – dr hab. Dariusz Magier, profesor uczelni
Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu – dr hab. n. med. Jakub Radziszewski, profesor uczelni ze wsparciem Prodziekana - dr hab. Elżbiety Krzęcio-Nieczyporuk, profesora uczelni
Wydział Nauk Rolniczych – prof. dr hab. Jacek Sosnowski
Wydział Nauk Społecznych – dr hab. Stanisław Topolewski, profesor uczelni ze wsparciem Prodziekanów - dr Agnieszki Araucz-Boruc i dr Radosława Kornecia
Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych – dr hab. Marzena Stańska, profesor uczelni
Wydział Sztuki (od 1 października 2024 r.) – dr hab. Tomasz Nowak, profesor uczelni.