Wizyta studentów w ZKW dniu 28 listopada 2022 r. studenci pierwszego roku studiów II˚ kierunku Kryminologia, pod opieką dr Darii Krzewniak, odbyli wizytę studyjną w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Rzecznik Prasowy Dyrektora ZK por. Przemysław Turyk oprowadził grupę po terenie więzienia. Studenci mogli zobaczyć między innymi salę widzeń, plac spacerowy czy celę izolacyjną.

Oprowadzający grupę funkcjonariusz Służby Więziennej, oprócz informacji dotyczących specyfiki funkcjonowania tutejszej placówki, podzielił się także swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem. Wizyta stanowiła cenne uzupełnienie wiedzy przekazywanej podczas zajęć dydaktycznych realizowanych w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W opinii studentów, było to niezwykłe i wyjątkowe przeżycie, które z pewnością zostanie w ich pamięci.

Katarzyna Wysocka
studentka I roku Kryminologii II˚