29 i 31 marca odbył się cykl webinarów zorganizowany przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Cykl miał na celu propagowanie wśród młodzieży i nauczycieli zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, uwrażliwienie na istniejące zagrożenia w świecie online oraz zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci. Inicjatywa została objęta patronatem przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB). Ponadto idea zorganizowania ww. cyklu webinariów przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wpisuje się w trwające obecnie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

W trakcie pierwszego webinarium, które odbyło się 29 marca 2023 roku, przedmiotem refleksji były kwestie dotyczące aktualnego krajobrazu zagrożeń i sposobów weryfikowania wiarygodności informacji w Internecie oraz problematyka czasu i miejsca popełnienia przestępstwa w cyberprzestrzeni.

Webinarium z dnia 31 marca 2023 roku koncentrowało się wokół problematyki patotreści w Internecie oraz wolności słowa, hejtu i mowy nienawiści w świecie wirtualnym.

mgr Łukasz Olszewski

Agenda pdf